Nadużyte zaufanie

Gość Niedzielny, 9 grudnia 2005, Nadużyte zaufanie, Piotr Legutko

Hasło „Żyj namiętnie. Kochaj się bezpiecznie” ilustrowane zdjęciem obejmujących się nagich mężczyzn. Wewnątrz szokująca wulgarnością instrukcja uprawiania stosunków homoseksualnych. Takie ulotki trafiły do rąk uczniów w krakowskim magistracie.

Do skandalu doszło w trakcie warsztatów zorganizowanych w ramach kampanii „Zjednoczeni przeciw AIDS”. W trzydniowych zajęciach, finansowanych z budżetu miasta i odbywających się w krakowskim magistracie, miało wziąć udział około 600 uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Nie wzięło, bo warsztaty przerwano po interwencji dziennikarzy. Trzeba było działać błyskawicznie, bowiem w tym samym czasie, w sąsiedniej sali, odbywały się zajęcia dla uczniów szkół podstawowych, a bulwersujące ulotki wraz z prezerwatywami wyłożono na korytarzu.
więcej

Kogo zatem prezydent Krakowa obdarzył zaufaniem?
Betina Gerhard z Centrum Praw Kobiet powiedziała dziennikarzom: „Być może te ulotki z rozebranymi mężczyznami mogą być szokujące, ale z drugiej strony są ważne dla młodych chłopców. To przecież w wieku licealnym kształtuje się ich tożsamość seksualna. Wtedy potrzebują najwięcej informacji i pomocy”.

Tacy ludze, jak ta kobieta, nie powinni się znaleźć tam, gdzie są, ponieważ brakuje im elementarnej wiedzy na temat dojrzewania i tego, co jest wtedy dziecku potrzebne. Z pewnością nie są to zdjęcia gołych homoseksualistów.

Authors
Tags , , , , , , ,

Related posts

Top