WPROST: Filipinki mecenasa Giertycha

Teaser

Były wicepremier otaczał się w swojej kancelarii prawnej filipińskimi asystentkami? Brzmi egzotycznie, ale tak wynikałoby z dokumentu, który zdobył tygodnik WPROST. W najnowszym numerze ? ?Filipinki u mecenasa Giertycha?.

Ponadto w nowym WPROST: co wolno napisać żonie premiera, tajemnica niezatapialności Adama Hofmana, jak Polacy uciekają z ZUS i czy na pisaniu bloga da się zarobić. 

Świadectwo pracy wystawione przez kancelarię Romana Giertycha dla obywatelki Filipin Arcity R. nie pozostawia wątpliwości. Ze świadectwa wynika, że kobieta przez dwa lata była zatrudniona w kancelarii Giertycha na stanowisku asystentki. Ale w kancelarii Filipinek nie ma. Za to podobno od dawna pracują jako pomoce domowe u byłego wicepremiera. Tak przynajmniej mówią jego znajomi. Dlaczego zatem formalnie miałyby być asystentkami? Zatrudniając Filipinki w kancelarii, Giertych może ich wynagrodzenie wrzucić w koszty prowadzenia działalności. To korzystne finansowo, chociaż prawnie ryzykowne. Ale wiele osób tak robi. Dlaczego WPROST pisze o Romanie Giertychu? Bo Giertych nie jest pierwszym lepszym mecenasem. Jako prawnik reprezentuje elity władzy ? podkreśla redaktor naczelny Sylwester Latkowski. I przypomina historię piekarza z Legnicy, któremu władze skarbowe kazały zapłacić podatek od chleba przekazanego biednym. Fiskus twierdził, że doszło do nadużycia. Ciekawe, czy równie rygorystyczny będzie wobec mecenasa reprezentującego syna premiera i ministrów ? zastanawia się Latkowski.

Skromna, wrażliwa, nie lubi rozgłosu ani brylowania na salonach. Taki obraz Małgorzaty Tusk od lat przedstawiają jej znajomi. Dlaczego więc postanowiła napisać własną biografię? Książka za dwa tygodnie trafi do księgarń. Na razie jednak nikt nie chce o niej rozmawiać. Wydawnictwo liczy na to, że ?Między nami? okaże się hitem i powtórzy sukces autobiografii byłej prezydentowej. Siłą książki Danuty Wałęsy była przede wszystkim szczerość. Czy na taką samą może sobie pozwolić małżonka urzędującego premiera? Czy książka może poprawić osobiste notowania szefa rządu? Jej publikowanie w takim momencie jest ryzykowne. Jeśli jest do bólu wygładzona ? źle. Jeśli za bardzo prawdziwa ? lepiej nie mówić ? mówi polityk PO, dobry znajomy Tusków. O tym, co mogła napisać w swojej biografii Małgorzata Tusk ? w najnowszym wydaniu tygodnika WPROST.  

We WPROST również o Adamie Hofmanie, który ? jak wszystko wskazuje - pozostanie na stanowisku rzecznika Prawa i Sprawiedliwości. Mimo obyczajowych wpadek i frekwencyjnej porażki PiS w stołecznym referendum. Według informacji WPROST, prezes Jarosław Kaczyński miał uznać, że wyciąganie teraz konsekwencji wobec Hofmana zostanie odebrane jako przyznanie się do porażki w referendum, a to mogłoby politycznie pomóc Platformie. W samym PiS fakt ocalenia rzecznika nikogo nie dziwi. Według standardów brytyjskich czy amerykańskich tacy ludzie jak Joanna Mucha, Sławomir Nowak czy nawet Adam Hofman musieliby odejść. U nas elektoraty PiS i PO są jednak tak skłócone, że będą głosować na każdego ze swojego obozu, niezależnie od tego, jak będzie się zachowywał. Można więc bezkarnie rozrabiać, nic nikomu nie grozi ? mówi w rozmowie z WPROST polityk PiS. Jak Adam Hofman wybronił się przed zatonięciem ? w najnowszym numerze tygodnika.

Na łamach WPROST także o tym, że Polacy coraz częściej korzystają z pewniejszych niż ZUS zabezpieczeń na starość. A właściwie ? korzystają z ZUS. Tylko w nie w Polsce. Rejestrują firmy w Anglii, Czechach albo zatrudniają się na minimalny etat na Litwie czy Słowacji. Za granicą na ZUS płacą po kilkaset złotych, a zaoszczędzone pieniądze odkładają na lokaty lub inwestują z myślą o spokojnej starości. Wszystko dzięki unijnemu prawu, które pozwala mieszkańcom UE na płacenie składek w wybranym kraju europejskim. Teoretycznie możemy więc zrezygnować z ZUS i płacić składki nawet na Malcie. Nic więc dziwnego, że na dezerterach z naszego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wyrosła cała branża pośredników, brokerów i konsultantów, którzy pomagają w ucieczce. Według firm świadczących tego typu usługi, do tej pory płacenie składek za granicę przeniosło kilkadziesiąt tysięcy polskich przedsiębiorców. ZUS i prawnicy ostrzegają, że to działanie na granicy prawa. Jak to działa ? o tym w nowym WPROST.

Na łamach WPROST również o fenomenie blogerów. Jeszcze kilka lat temu blogi były czymś osobistym, wręcz niszowym. Pisali je przede wszystkim pasjonaci, najczęściej z kompetencjami i wiedzą. Dzisiaj to w coraz większym stopniu biznes. Blogerzy stali się nowymi autorytetami niemal od wszystkiego. Są zapraszani do mediów jako eksperci i coraz częściej wypowiadają się na każdy temat. Coraz częściej zastępują socjologów i psychologów, którzy dotąd królowali w mediach. Zaczynają też wypierać celebrytów. Powód? Są łatwo dostępni i sami zabiegają o popularność. Parcie na szkło przekłada się na popularność bloga, a co za tym idzie ? pozwala zarabiać pieniądze. Czy na blogu da się zarobić ? o tym w najnowszym wydaniu tygodnika WPROST.

*****

Nowy numer WPROST w kioskach od poniedziałku, 21 października 2013 r. E-wydanie tygodnika jest dostępne na stronie tygodnika (ewydanie.wprost.pl) oraz u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. na witrynach e-kiosk (www.e-kiosk.pl), eGazety (www.egazety.pl) oraz Nexto (www.nexto.pl).

 

Tygodnik WPROST to jeden z wiodących ogólnopolskich tygodników społeczno-informacyjnych. Ukazuje się od 1982 r. Wydawcą tygodnika WPROST jest Agencja Wydawniczo-Reklamowa WPROST. Jej większościowym udziałowcem jest Platforma Mediowa Point Group SA. Redaktorem naczelnym WPROST jest Sylwester Latkowski. Tygodnik WPROSTjest najczęściej cytowanym tygodnikiem w Polsce.

 

Przydatne linki:

WPROST na Youtube - http://tnij.org/wprost_tv

WPROST na Facebooku - http://tnij.org/wprost_fb

Czytaj WPROST na FB - http://tnij.org/wprost_na_fb

WPROST na Twitterze - http://tnij.org/wprosttweet

Popularne skróty Twittera - http://tagdef.com/tt

WPROST w Apple Store - http://tnij.org/wprost_w_itunes

WPROST w Google Play - http://tnij.org/wprost_w_googleplay

Naczelny WPROST na Twitterze - http://tnij.org/ublt

Naczelny WPROST na Facebooku - http://tnij.org/ublu

Blogi WPROST - http://www.wprost.pl/blogi/

WPROST - http://www.wprost.pl  

WPROST na urządzenia mobilne ? http://m.wprost.pl

Źródło Platforma Mediowa Point Group SA. Dostarczył netPR.pl
Authors
Top