Prasa

Kompas Wyborczy Wirtualnej Polski

Na kogo głosować?

Serwis wyborczy Wirtualnej Polski (wybory.wp.pl) wzbogacił się o kolejne rozwiązanie – Kompas Wyborczy. Każdy internauta, który nie wie jeszcze, na kogo oddać swój głos w wyborach parlamentarnych, może skorzystać z podpowiedzi portalu.

To forma zabawy, która może jednak okazać się pomocna. Użytkownicy odpowiadają na dwadzieścia pytań, z których każde dotyczy kluczowych kwestii społeczno-politycznych, gospodarki, integracji Polski z Unia Europejską, itp. Opinie internautów automatycznie konfrontowane są z programami najważniejszych partii, dzięki czemu można sprawdzić, które ugrupowanie rzeczywiście jest ankietowanym najbliższe.

046011b.JPG

Kompas Wyborczy, podobnie jak prawdziwy kompas, nie wskazuje dokładnej drogi, a jedynie kierunek. „Oczywiście dwadzieścia pytań nie wyczerpuje programów partii politycznych. Poza tym na niektóre kwestie trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć. Mamy jednak nadzieję, że nasz kompas wskaże niezdecydowanym wyborcom drogę do urn.” – mówi Krzysztof Cibor z Wirtualnej Polski, koordynator projektu Wybory.

W serwisie wyborczym Wirtualnej Polski internauci znajdą nie tylko bieżące informacje związane z wydarzeniami rozgrywającymi się na scenie politycznej ale też materiały wideo z telewizyjnego Studia Wyborczego WP, kompleksowe raporty specjalne redakcji Wiadomości, komentarze ekspertów, sondaże wyborcze, blogi polityków. Istotnymi elementami serwisu WP są również Pojedynki Wyborcze, Ring Wyborczy, galerie zdjęć oraz grafik, multimedia.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy