Prasa zagraniczna

Minister Spraw Zagranicznych Słowacji w Finlandii

Minister Spraw Zagranicznych Słowacji w Finlandii MSZ Internet, 4.11.05: Przebywający w dniu 3.11.05 r. z wizytą w Finlandii minister spraw zagranicznych Słowacji Eduard Kukan uznał

Minister Spraw Zagranicznych Słowacji w Finlandii

MSZ Internet, 4.11.05: Przebywający w dniu 3.11.05 r. z wizytą w Finlandii minister spraw zagranicznych Słowacji Eduard Kukan uznał ograniczenia w swobodnym przepływie siły roboczej za niesprawiedliwe wobec nowych krajów Unii Europejskiej.

Zapewnił, że Słowacja nie stanowi zagrożenia dla rynków pracy dawnej Piętnastki i wyraził nadzieję na zniesienie wprowadzonych przez niektórych członków okresów przejściowych. W rozmowie z szefem fińskiej dyplomacji Erkkim Tuomioją Kukan podkreślił potrzebę osadzenia Ukrainy do wartościach europejskich. Jego zdaniem po pomarańczowej rewolucji Ukraina ma do wyboru dwa kierunku rozwoju: proeuropejski lub prorosyjski. Kukan argumentował, że wciągnięcie tego dysponującego ogromnym potencjałem kraju do Europy leży w interesie Unii Europejskiej. Tuomioja podzielił ocenę Kukana w sprawie europeizacji Ukrainy, ale jej członkostwo we wspólnocie uznał za przedwczesne.

A to już wiesz?  2006: Odliczeniowy raj

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy