Prasa

Przegląd wydarzeń: 1 – 6 kwietnia 2008

1. Na prima aprilis przygotowano dla Polaków parę niewybrednych żarcików. Jednym z nich było sugerowanie, że w słynnym orędziu prezydenta na temat traktatu lizbońskiego nie

1. Na prima aprilis przygotowano dla Polaków parę niewybrednych żarcików. Jednym z nich było sugerowanie, że w słynnym orędziu prezydenta na temat traktatu lizbońskiego nie wystąpił Lech Kaczyński, a jego brat bliźniak – Jarosław.

Kolejnym, bardzo „poważnym” blefem była wspólna akcja „Radia Zet” oraz „Faktu”, gdzie podano do informacji, że dziennikarze obu redakcji dotarli do niepublikowanych jeszcze nigdzie, i póki co nieoficjalnych, niemniej jednak prawdziwych tajnych dokumentów, w których miało pojawić się oświadczenie, że Polska i Ukraina straciły swoją szansę na organizację EURO 2012. Wszystko wydawało się brzmieć dość realnie, tym bardziej, że powoływano się na konkretne tytuły zagranicznych gazet, rzekomo cytując z nich fragmenty, krytykujące Polaków i Ukraińców, a także samego Platiniego, że w ogóle dał szansę takim „romantycznym krajom, którym wydaje się, że pojedynczy zryw całego narodu przyniesie natychmiastowe skutki”. Wszystko to okazało się jednak być żartem. Dla niektórych śmiesznych, dla innych beznadziejnym. Niemniej jednak prowokującym i dającym bardzo do myślenia – tu nie da się tego z pewnością ukryć.

A to już wiesz?  Faktury TP dostępne przez Internet

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy